Wycieczka do Włoch szlakiem wina

Dodane: Piątek, 10 Lipiec, 2020  09:59
  • Kategoria: Wakacje i turystyka / Wycieczki turystyczne
  • Cena: 1 700 zł

Opis oferty:

Wycieczka organizowana przez Biuro Turystyczne ALLORA ze Złotnik: Włochy – szlakiem wina - w terminie do uzgodnienia
PROGRAM: Innsbruck – Modena – Volterra – San Gimignano – Chianti - Pienza – Montalcino – Montepulciano – Civita di Bagnoregio – Orvieto – Ferrara - Wenecja – Murano - Burano
Cena od: 1700 PLN + 110 EUR
Termin: do ustalenia z grupą zamawiającą wycieczkę
https://allora-bt.pl/produkt/wlochy-na-szlaku-wina/
Dzień 1 (sobota)
Miejsce wyjazdu Poznań godz. 22:00. Wyjazd z Polski.
Dzień 2
Przejazd przez Niemcy i Austrię. Wizyta w Innsbrucku – przepięknie położonego miasta. Spacer po zabytkowej części miasta. Wieczorny przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu: Modena - Palazzo Ducale Estenze, Piazza Grande z Katedrą z XII w., i Torre Ghirlandina, acetaia – zapoznanie się z procesem produkcji octu balsamicznego, kantyna – producenta wina LAMBRUSCO najbardziej znanego w regionie Emilia-Romania, zwiedzanie muzeum, degustacja, zakupy. W hotelu obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu: Volterra - znane z powieści i filmu Zmierzch oraz z wydobywania i przetwarzania alabastru, San Gimignano - zwanego "Manhattanem średniowiecza" z możliwością zakupu wina VERNACCIA, wizyta w kantynie - producenta wina CHIANTI, zwiedzanie piwnic, degustacja, zakupy. W hotelu obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu: Pienza –wybudowane wg założeń tzw. renesansowego miasta idealnego, Montalcino - forteca, katedra, Palazzo dei Priori, wizyta w kantynie - producenta wina BRUNELLO di Montalcino najbardziej ekskluzywnego wina w Toskanii, zwiedzanie piwnic, degustacja, zakupy lub alternatywnie zakupy w sklepie w mieście Montalcino. Tego dnia zwiedzanie Montepulciano – Palazzo Bucelli, Piazza Grande: Katedra Santa Maria Assunta, Palazzo Comunale, studnia, Palazzo Tarugi.
oraz kantyna - producenta wysokiej jakości wina NOBILE di Montepulciano, zwiedzanie piwnic, degustacja, zakupy. W hotelu obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu: Civita di Bagnoregio - zwanego umierającym miastem. Orvieto - słynącego z najpiękniejszej w Umbrii katedry z freskami Signorellego, ze studni św. Patryka i białego wina ORVIETO, kantyna - zejście do piwnic, zakupy. W hotelu obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie. Ferrara - wejście do najstarszej we Włoszech pijalni wina. Wizyta w kantynie - producenta wysokiej jakości wina PROSECCO, zwiedzanie piwnic, degustacja, zakupy. W hotelu obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu: Wenecja (postój autokaru 9 godz.) - rejs barką turystyczną, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów i Wieża Dzwonnicza. Most Rialto. Murano – wizyta u producenta wyrobów ze szkła. Burano – spacer uliczkami wśród kolorowych domów.
Dzień 9 (niedziela)
Nocny przejazd przez Austrię i Czechy. Planowany przyjazd do Poznania około 14:00.

Hotele:***, 6 dób hotelowych, pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych wzmocnionych i 6 obiadokolacji.
Szczegóły na naszej stronie.
Cena podstawowa podana w PLN obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach, śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje wg programu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie (NNW, KL, Assistance), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek VAT.
Cena podstawowa podana w PLN nie obejmuje:
* dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych,
** niektórych płatnych degustacji wina i wyrobów lokalnych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (kolejka w Orvieto, dojazd do Civita di Bagnoregio i rejs barką turystyczną w Wenecji), wjazdówek do miejscowości, lokalnych obowiązkowych przewodników, obowiązkowych słuchawek, podatków turystycznych (taksy klimatyczne). W/w wydatki pokrywane są z tzw. funduszu uczestnictwa w programie, który wynosi: 110 EUR/ osobę płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet. Kwota w EURO rozliczana jest z pilotem w drodze powrotnej do Polski. Z tego powodu cena ofertowa wycieczki podawana jest w złotych i w euro.
Uwaga: kwota w euro nie obejmuje nieobowiązkowego zwiedzania trzech piwnic kantyn i degustacji wina zaznaczonych czerwonym kolorem CHIANTI, BRUNELLO, PROSECCO. Koszt każdej z nich to dodatkowo około 15 EUR/osobę (zwiedzanie kantyny z przewodnikiem + degustacja 2 win).
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Poznań / Stare Miasto
Na Lento.pl od 19 lut 2013
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń