PIEC kominek koza z PŁASZCZEM WODNYM 10kW # NOWE #

Ogłoszenie archiwalne! Wygasło: Poniedziałek, 08 Lipiec, 2019  16:53
  • Kategoria: Ogrzewanie / Piece i kominki
  • Stan:Nowe
  • Cena: 899 zł

Opis oferty:

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą ofertą.

W sprzedaży posiadamy piece,drabiny,drobny sprzęt budowlany,zagęszczarki,betoniarki itp.

Odbiór osobisty po wcześniejszym kontakcie

Poznań ul.Starołęcka 213

Piec kominkowy B1E typu koza z płaszczem wodnym o mocy 10 kW

Nowoczesny wygląd, wysoka jakość, wyprodukowany w UE, na drewno i węgiel!

moc nominalna: 10kW
moc maksymalna: 11kW
moc ogrzewania powietrznego: 2,0kW
moc płaszcza wodnego: 8,0kW
pojemność płaszcza wodnego: 12L
wysokość: 760mm
szerokość: 480mm
głębokość: 360mm
sprawność: 69%
średnica wylotu spalin: 120mm
średnia emisja tlenku węgla (CO): 0,27%
średnia temperatura spalin: 348°C
opał: drewno + węgiel brunatny (lub niskokaloryczny)
długość polan: do 38cm
wysoka zdolność akumulacji energii cieplnej
nowoczesny wygląd
japońska szyba żaroodporna do 850°C
zgodny z normą EN 13240:2006 (CE)
kraj produkcji: Serbia
palenisko: szamot na dole + żeliwny ruszt, boki paleniska (stal płaszcz wodny)
waga: 80kg

Piec z płaszczem wodnym B1E

Nowoczesna koza ogrzeje dom jak tradycyjny kominek z wkładem i tak samo będzie cieszyć nas widokiem żywego ognia! A przy tym jest tańsza, można ją zamontować samodzielnie, a w razie przeprowadzki - zabrać ze sobą. Poza tym, możemy ją podłączyć do systemu centralnego ogrzewania uzyskując ciepło we wszystkich pomieszczeniach i ciepłą wodę. Prezentujemy stalowy piec kominkowy B1E z płaszczem wodnym o mocy grzewczej 10 kW.

Wnętrze pieca jest wykonane ze stali stanowiące ściany płaszcza wodnego, spód paleniska jest wyłożony cegłą szamotową, która charakteryzuje się dużą zdolnością do akumulacji ciepła. Ruszt pieca jest wykonany z żeliwa, co gwarantuje długą trwałość.

Piec kominkowy B1E o mocy grzewczej 10 kW jest przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni od 50 do 100m2. Kominek B1E to najnowsze rozwiązanie wśród kominków stalowych jest to piec dwupłaszczowy ze stalową obudową paleniska oraz dnem wyłożonym szamotem i żeliwnym rusztem. Piec B1E jest wyposażony w płaszcz wodny umożliwiający podłączenie do systemu centralnego ogrzewania, dzięki czemu jednocześnie można ogrzewać wiele pomieszczeń. Zastosowanie płaszcza wodnego zwraca się średnio po pierwszym sezonie grzewczym, z uwagi znacznie większą wydajność pieca w porównaniu z tradycyjnymi kominkami. W piecu B1E jako paliwo można stosować każdy rodzaj drewna, brykiety oraz węgiel o niskiej kaloryczności (np. węgiel brunatny).

Główną zaletą pieca jest płaszcz wodny i możliwość podpięcia pieca do systemu centralnego ogrzewania. Piece z płaszczem wodnym umożliwiają ogrzewanie wody na potrzeby centralnego ogrzewania jak i wody użytkowej. Płaszcz wodny jest zbudowany z podwójnych ścianek, które otaczają komorę spalania.

Ogień znajdujący się w palenisku ogrzewa wodę przepływającą przez płaszcz wodny, która z kolei może zasilać centralne ogrzewanie lub wodę użytkową. Tym właśnie różni się ten rodzaj kominka od rozwiązań tradycyjnych, gdzie ogrzewane jest tylko powietrze, a znaczna część ciepła jest niewykorzystana i ucieka przez komin wraz z gazami spalinowymi.

Piece B1E mogą pracować w układach otwartych i zamkniętych współpracując z kotłami gazowymi. Inwestycja w piec z płaszczem wodnym jest opłacalna, koszty zwracają się po sezonie użytkowania takiego pieca.

Najbardziej efektywnym i wygodnym rozwiązaniem jest połączenie kominka z płaszczem wodnym w jednej instalacji z kotłem gazowym lub olejowym, aby zachować możliwość stosowania dwóch rozwiązań ogrzewania pomieszczeń.

Płaszcz wodny to realne oszczędności wynikające z możliwości jednoczesnego ogrzewania wszystkich pomieszczeń przy takim samym (jak przy zwykłych piecach) wykorzystaniem opału. Zakup pieca z płaszczem wodnym (około 30% więcej od zwykłego pieca) może zwrócić się już w trakcie jednego sezonu grzewczego, dlatego polecamy ten produkt, jako bardzo dobre rozwiązanie do ogrzewania.

Piec B1E jest wyposażony w regulację dopływu powietrza do paleniska. Regulację stanowią przymykane ręcznie otwory znajdujące się w wyjmowanym popielniku. Przez otwory napływa świeże powietrze, niezbędne do procesu spalania. Zmiana ilości dopływającego powietrza odbywa się za pomocą regulowanej ręcznie przepustnicy.

To ogłoszenie jest archiwalne i może być nieaktualne.

Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Poznań
WerBud
Na Lento.pl od 02 sty 2017
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Edytuj/usuń