Grzybnia Borowik Szlachetny 10 g MYCELIUM

Dodane: Niedziela, 13 Październik, 2019  20:33
  • Kategoria: Ogród / Pozostałe
  • Stan:Nowe
  • Cena: 25 zł

Opis oferty:

Super-Grzybnia Borowik szlachetny 10 g Mycelium
Borowik szlachetny jest to najchętniej zbierany grzyb leśny, popularnie zwany prawdziwkiem. Grzybiarze uważają go za najcenniejsze trofeum, kucharze bardzo cenią jego przydatność w procesie przygotowywania potraw kuchni polskiej. Każdy docenia ten jakże niezwykły smak i aromat borowików.

Występuje głównie w lasach świerkowych, sosnowych oraz mieszanych szczególnie tych, w których rosną buki. Grzybnia prawdziwków symbiotuje najchętniej z tymi właśnie gatunkami drzew. Zbiory borowików szlachetnych zaczynają się w maju i trwają do października.

Grzybnia posiana w odpowiednim miejscu wykorzystuje symbiozę grzybów z roślinami. W dogodnych warunkach atmosferycznych i glebowych powinna owocować już w drugim roku od posiania i dawać grzyby przez następne trzy, a nawet cztery lata.

Porady dotyczące uprawy:
Najlepszy czas na aplikację grzybni przypada między kwietniem a październikiem. Dobrej jakości grzybnia daje pewność wzrostu pięknych okazów, a borowik szlachetny z własnej hodowli jest powodem do większej satysfakcji niż ten przyniesiony z lasu. Zapewnienie grzybni warunków zbliżonych do naturalnych sprawi, iż grzyby zaczną pojawiać się o wiele szybciej. Pierwsze owocowanie rozpoczyna się w drugim roku od posiania grzybni i powtórzyć się może nawet trzy lub cztery razy.

Uprawa i pielęgnacja borowika szlachetnego:
Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory należy wykopać w odległości 0,5 – 5m ( ok. 10 średnic pnia ) od pnia drzewa.
Wypełnić otwory do połowy przygotowanym podłożem, umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i ubić (mocno)
Miejsce aplikacji należy starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.
Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.
Bardzo dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )
W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.


Owocowanie
To iż możemy zbierać owocniki borowika to efekt mikoryzy - czyli symbiozy grzybów z roślinami. W warunkach sprzyjających grzyby mogą pojawiać się w pierwszym lub drugim roku po posadzeniu grzybni. Grzybnia owocować powinna 3-4 lata.

Wydajność
W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu grzybów.

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych nie gwarantuje rezultatu, gdyż plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody jak i wielu innych czynników. Do ich uprawy stworzyć należy warunki najbardziej zbliżone do naturalnych. Grzybnię aplikować zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w dość krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Poznań
Viktor
Na Lento.pl od 21 cze 2019
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń