Strona poświęcona drukarką

Ogłoszenie archiwalne! Wygasło: Piątek, 22 Styczeń, 2016  11:34

Opis oferty:

HP – jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jej założycielami było dwóch absolwentów uniwersytetu Stanford. Trudno w to dziś uwierzyć, jednak początek firmy miał miejsce w garażu jednego z założycieli, w mieście Palo Alto w Kalifornii. Pierwszą rzeczą od której rozpoczęła się ta historia był oscylator dźwiękowy. W sprzedaży istaniały już podobne towary aczkolwiek w tym modelu (model 200A) zastosowano żarówki jako rezystora. Dzięki temu cena za ich wyrób wynosiła ok 53 dolary za sztukę, gdzie średnia cena konkurencji wynosiła ok 201 $. Firma pozyskała ważnego klienta, był nim Walt Disney, który dokonał zakupu na testy 8 sztuk.
W pierwszych latach firma projektowała głownie przyrządy elektroniczne, specjalizacją był sprzęt najwyższej klasy w dziedzinie pomiarowej. Z taśm produkcyjnych zjeżdżały takie towary jak: woltomierze, oscyloskopy, analizatory widma itp. Inżynierowie opracowali wiele innowacyjnych rozwiązań, na które otrzymali patenty. Przedsiębiorstwo nadzwyczaj dobrze działało, co chwile otwierano nowe osobne oddziały produkujące. wytwarzano między innymi sprzęt elektroniczny medyczny w tym kardiomonitory, elektrokardiografy i inne podobne urządzenia, przyrząd pomiarowy i analityczny czyli spektrometry gazowe, cieczowe i masowe. Z pewnością własny sukces zawdzięczają odpowiedniej sieci handlowej, z powodu której odbiorcami ich sprzętu były najogromniejsze firmy takie jak NASA czy DARPA.
Ich dużym sukcesem w latach początkowych firmy jest uznanie przez magazyn Wired firmę HP za twórcę pierwszego komputera na świecie. Miało to miejsce w 1968 roku, w zasadzie maszyna ta przypominała bardziej kalkulator niż komputer, ale dokonanie zostało zapamiętane do dnia dzisiejszego. www.tonerytuszedrukarki.pl

Brak możliwości kontaktu przez formularz z ogłoszeniodawcą, ponieważ to ogłoszenie jest archiwalne.

Małgorzata Mojer
Na Lento.pl od 24 wrz 2015
Strona użytkownika
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie