Reporter śledczy-telewizji

Dodane: Wtorek, 17 Lipiec, 2018  08:45
 • Kategoria: Praca / Oferty pracy
 • Branża: Inne
 • Forma pracy: Pełny etat
 • Umowa: Umowa o pracę
 • Pracodawca:tv24pbc, Program Kryminalny 997 Sobolewski

Opis oferty pracy:

TV 24 PBC NEWS Report poszukuje profesjonalnych prezenterów/ki telewizyjnych/ne ( mobilne) do programu NEWS ( nius-owych ) typowo wydarzenia dnia / tygodnia itp.

obowiązki:

Prezenter/ka stanowiący specyficzną odmianę zawodu dziennikarza, bardziej powinna przypominać profesję konferansjera niż redaktora.
Prezenter to spiker.
Jego zadaniem jest też zająć uwagę widzów pomiędzy kolejnymi punktami programu. Z jednej strony powinna być tylko spikerem, z drugiej dziennikarzem, który prowadzi rozmowę ze swoimi gośćmi.

Praca wiąże się z wejściami „na żywo”, zatem niezbędna jest umiejętność improwizacji. Ważne, by prezenter potrafił zadbać o wytworzenie przyjaznej atmosfery w studio, która nie będzie stresować rozmówcy. Rozmawiając z gościem w studio na jakiś temat, prezenter powinien posiadać podstawowe informacje z tej dziedziny tak, by odpowiednio poprowadzić rozmowę.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy prezentera może być studio telewizyjne lub pokoje redakcyjne, ale również wszystkie inne miejsca, skąd emitowane są bezpośrednie relacje. Prezenter telewizyjny musi dobrze współpracować z całym zespołem przygotowującym relację. Musi także łatwo nawiązywać nowe kontakty tak, by gość w studio czuł się jak najmniej zestresowany. Praca prezentera to nie tylko czas spędzony na wizji, ale także długo przygotowywane szczegóły jego wystąpienia. Praca ta jest szczegółowo nadzorowana przez przełożonych.

WYMAGANIA

Prezenter nie musi mieć wykształcenia dziennikarskiego. Aby rozpocząć karierę prezentera ważniejszy jest tekst lub zrealizowany materiał telewizyjny, nie zaś dyplom uczelni. Potrzebna jest mu przede wszystkim wyrazista i błyskotliwa osobowość, która spodoba się słuchaczom. Ukończenie dziennikarstwa może mu jednak pomóc w nawiązaniu takiej współpracy.

Prezenterowi stawia się wymagania raczej co do cech osobowości niż warsztatu dziennikarskiego. Do najważniejszych warunków, które musi spełnić prezenter zalicza się:
-bezbłędną dykcję
- fotogeniczność
-umiejętność panowania nad ekspresją ciała i gestów
-dobrą pamięć oraz znajomość języków obcych.
-kontrolowanie emocji, podzielność uwagi oraz szybkość
reakcji na zdarzenia to dodatkowe atuty.

Ważne są też cechy typowe dla dziennikarzy jak drobiazgowość, spostrzegawczość, błyskotliwość, umiejętność obserwacji, wiedza psychologiczna i umiejętność zręcznego prowadzenia rozmowy.

Prezenter musi doskonale wyczuwać dramaturgię rozmowy, panować nad czasem i podejmowanymi wątkami. Jeśli zaś coś zdarza się niezgodnie z planem, musi umieć natychmiast wrócić do głównego wątku a przy tym improwizować.

Proponujemy:
Pracę w największej grupie medialnej w Polsce;
2)możliwość zdobywania bogatego doświadczenia
zawodowego;
1)pracę w doświadczonym i ambitnym zespole.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego

Zastrzegamy SOBIE MOŻLIWOŚĆ ODPOWIEDZI NA WYBRANE OFERTY PRACY.
Napisz wiadomość

Odpowiedz na ofertę pracy

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone:jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
reCAPTCHA

Sprawdź nowe oferty pracy:

 • Praca Reporter Poznań
 • Praca Poznań
 • Praca Reporter
Poznań
Sara Sobolewska
Online: 8 minut temu
Na Lento.pl od 09 paź 2014
Strona użytkownika
 • Wypromuj
 • Zgłoś naruszenie
 • Drukuj ulotkę
 • Edytuj/usuń
Zgłoś opinie